Vlada RS je za področje vzgoje in izobraževanja izdala Odlok, ki spreminja dozdajšnjo Odredbo, ki je predvidevala, da bo v času zaprtja vzgojno-izobraževalnih zavodov zagotovljeno nujno varstvo otrok tistih staršev, ki morajo opravljati delo v sektorjih kritične infrastrukture ali na področju nacionalne varnosti. Novi odlok ne dovoljuje več organizacije nujnega varstva otrok, (niti v manjših skupinah) v prostorih šole in vrtca.

Ministrica za izobraževanje vzgojo in šport Simona Kustec prosi vse, ki lahko družinam z otroki, ki potrebujejo varstvo, priskočijo na pomoč pri varovanju njihovih otrok, da to storijo. A opozarja, naj to ne bodo starejši oziroma tisti, ki so v primeru koronavirusa v rizični skupini.

Na spletni strani vas bomo še naprej obveščali o morebitnih možnostih varovanja otrok na domu, ki nastajajo v okviru občinske uprave Občine Hoče – Slivnica in občinskega štaba za Civilno zaščito. Več informacij lahko spremljate na spletni strani občine Hoče – Slivnica.

Lepo vas pozdravljam in želim veliko optimizma v teh časih.

Hoče, 16. 3. 2020

Alojz Velički, ravnatelj OŠ Dušana Flisa Hoče

Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost