Šport in špas

Predstavlja največji in najmnožičnejši projekt športno rekreativnega pomena na Slovenskem. Minulo šolsko leto smo organizirali skupaj 121 prireditev v mestih in krajih po vsej Sloveniji. Skupno je vse prireditve obiskalo in na njih aktivno sodelovalo preko 35.000 udeležencev, od najmlajše generacije iz vrtcev do najstarejše generacije iz društev in domov upokojencev.

S projektom ŠPORT in ŠPAS omogočamo najmlajšim iz vrtcev, učencem in učenkam osnovnih in srednjih šol, študentom, pedagogom, članom številnih športnih in ostalih društev ter zvez, sodelovanje predvsem z društvi in domovi upokojencev, sodelovanje s starši in starimi starši, družinami, rodbinami, prijatelji in znanci. V izrazito poudarjenem medgeneracijskem sodelovanju in pomenu družine predstavljamo in soorganiziramo aktivnosti na področju gibanja, solidarnosti, rekreacije in športa. Tako predstavljamo medgeneracijsko sodelovanje brez primere v slovenskem prostoru, tako po številu udeležencev, številu lokacij, času trajanja, kot po vsebini in trajnostnem pomenu.