Pred nami je 25. junij – DAN DRŽAVNOSTI, ki državljanke ter državljane Republike Slovenije spominja na prelomni čas, ko so se ustvarjali temelji slovenske države. Na ta dan leta 1991 je namreč Slovenska skupščina razglasila neodvisnost Slovenije in prevzela nadzor nad našimi mejami. Slovenska vojska in policija sta z odlično pripravljenostjo v nekaj dneh končali vojno, za tem so se začela diplomatska pogajanja, katerih rezultat je bil nova država Republika Slovenija, ki so jo do januarja 1992 priznale vse pomembne države. Slovenija je 22. maja 1992 postala tudi članica OZN in  tega dne je pred sedežem organizacije v New Yorku zaplapolala slovenska zastava.

Kot državljanom in prebivalcem Republike Slovenije Vam čestitam ob prihajajočem dnevu državnosti ter vam želim, da brezskrbne poletne dni napolnite s smehom in prijateljstvom. Lepo se imejte in vse dobro vam želim.

 Hoče, 24. 6. 2024                                                       Vaš ravnatelj Alojz Velički

Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost