V sredo 7. 6. 2023, je na atletskem stadionu Slovenska Bistrica, potekalo šolsko državno finalno tekmovanje v atletiki. Na tekmovanju je nastopilo 745 mladih športnikov, ki so prikazali odlične predstave in zanimive atletske boje. Barve naše šole so zastopali tudi naši štirje učenci, ki so dosegli najboljše možne rezultate.

Svojo dobro pripravljenost je prikazal Lukas Dovnik (8.c), ki je v teku na 1000 m za starejše učence začel tek zelo dobro, ves čas vodil pred vsemi ostalimi (18 tekmovalcev) in na koncu prečkal ciljno črto kot zmagovalec, ter dosegel čas 2:45.26.

 

V disciplini tek na 300m, je učenec Vid Černec (9.d) pomeril moči z ostalimi 22 učenci iz Slovenije in suvereno zmagal, z rezultatom  35.86.

                               

V disciplini štafeta 4x100m za starejše učence so tekmovali naslednji učenci naše šole: Vid Černec, Luka Ivančič (9.c), Žan Branovič (9.b) ter Lukas Dovnik.

Naša ekipa je izmed 13 ekip osvojila 1. mesto , z rezultatom 45.48 in postavila novi šolski državni rekord!

Naš učenec Vid Černec, pa je na ta dan postal tudi najuspešnejši šolski atlet, z osvojenimi 3.936 točkami je osvojil še pokal.

Vsem našim tekmovalcem, iskrene čestitke za izjemne rezultate!

Mentorica Loredana Cristea

Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost