Z avtobusom smo se odpravili ob 13.00 izpred šole. Naprej smo obiskali čokoladnico Zotter. Tam smo si v mini kinu ogledali film o čokoladnici, nato pa smo se podali na pokušanje. Vse čokolade smo poskušali z žličkami. Odlično se nam je zdelo, saj smo tam poskusili veliko različnih čokolad. Najprej v kakavovih zrnih, nato v tekoči obliki na koncu pa še v tablicah in seveda tudi v drugih različnih oblikah. Vse so bile odlične, vendar pa so bile najboljše čokoladne kokice. Po ogledu čokoladnice smo se sprehodili po živalskem vrtu, kjer smo se lahko spustili po toboganu. Videli smo lame, ovce, zajce, kenguruje, pujse in na koncu sprehoda po vrtu tudi pokopališče različnih čokolad oziroma čokoladnih okusov. Nato smo se z avtobusom odpravili do gradu Riegersburg,  do katerega smo se povzpeli z zobato železnico. Na gradu smo imeli nekaj prostega časa, ki smo preživeli na igralih. Svoje sorodnike bi peljali v čokoladnico, saj smo tam poskusili najboljše čokolade in seveda se nam je čokoladnica najbolj vtisnila v spomin. Na ekskurziji smo se zabavali in bi jo z veseljem še enkrat ponovili. Domov smo se vrnili okoli 20.00 ure nasmejanih obrazov in z okusom čokolade v ustih.

Maruša Hajdinjak in Liza Fekonja 8.A

Mentorica in slikovni material:

Maja Debeljak, učiteljica nemščine

Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost