Spoštovani učenci in otroci, spoštovani starši!

Slovenski kulturni praznik – Prešernov dan je tisti dan, ko se moramo spomniti na to, da se je naš največji pesnik, katerega dela so prevedena v številne tuje jezike, že takrat boril za slovenski jezik, za svoj narod in za našo kulturo, ki je zelo bogata, ne glede na to, da se je dolgo časa le ustno prenašala iz roda v rod. Včasih pozabljamo, koliko so posamezniki naredili za to, da lahko danes v svoji državi živimo svobodno življenje.

Prešeren je zapisal tako:

Al´bo kal pognalo seme, kdor ga seje, sam ne ve;

kdor sadi drevo, al´bode zred´lo veje, sam ne ve.

Naj vam zraste, kar ste posejali, naj vam vsa dela obrodijo bogate sadove.

 

Ob prihajajočem slovenskem kulturnem prazniku,  Vam iskreno čestitam.

 

Hoče, 7. 2. 2020

Ravnatelj

Alojz Velički

Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost