Ljudje negujejo pet tisoč vrtnic v enem samem vrtu … in ne najdejo v njem, kar iščejo… In vendar bi tisto, kar iščejo, lahko našli v eni sami vrtnici, v enem samem požirku vode…

(Mali princ, Antoine de Saint-Exupery)

Spoštovani učenci in starši!

Danes uspešno končujemo to šolsko leto, ki je bilo popolnoma drugačno -nenavadno, kot smo jih bili vajeni. Vseeno smo skupaj zmogli uspešno  premagati vse izzive in zdaj so pred vami zaslužene počitnice. Le-te se kot vedno začnejo s 25. junijem – DNEVOM DRŽAVNOSTI, ki državljanke in državljane Republike Slovenije spominja na prelomni čas, ko so se ustvarjali temelji slovenske države. Na ta dan leta 1991 je namreč Slovenska skupščina razglasila neodvisnost Slovenije in prevzela nadzor nad našimi mejami. Slovenska vojska in policija sta z odlično pripravljenostjo v nekaj dneh končali vojno, za tem so se začela diplomatska pogajanja, katerih rezultat je bil nova država Republika Slovenija, ki so jo do januarja 1992 priznale vse pomembne države. Slovenija je 22. maja 1992 postala tudi članica OZN in  tega dne je pred sedežem organizacije v New Yorku zaplapolala slovenska zastava.

Zastava plapola tudi nad vhodom naše šole, kajti danes, ko prejemate uradne dokumente – vaša spričevala, je to pomemben dogodek, zato vam čestitam za vse uspehe v tem šolskem letu. Želim vam, da uživate v čim bolj brezskrbnih počitniških dneh, ki se bodo končali v torek, 1. septembra, ko boste spet sedli za šolske klopi. (Vsaj upam, da bo tako.)

Kot državljanom in prebivalcem Republike Slovenije Vam čestitam ob prihajajočem dnevu državnosti ter vam želim, da brezskrbne dni napolnite s smehom in prijateljstvom. Lepo se imejte in vse dobro …

Vaš ravnatelj Alojz Velički

Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost