V četrtek, 17. 9. 2020, so knjižnico napolnili mladi bralci, naši prvošolci. 17. september je namreč začetek nove bralne sezone za Prežihovo bralno značko in rojstni datum pisatelja Franceta Bevka.

Ob slovesnem začetku njihovega šolanja in ob 60-letnici spodbujanju branja v okviru Prežihove bralne značke jim Društvo Bralna značka Slovenije letos podarja slikanico Slavka Pregla Smejalnik in cvililna zavora. Poleg knjige, ki so jo prejeli in jo bodo lahko obdržali zase, pa so si učenci prvič tudi sami izposodili knjigo iz šolske knjižnice ter spoznali, da ima vsaka knjiga svoj prostor, da je potrebno z njo ustrezno rokovati in da je branje prijetno in zabavno.


Slika 1: Učenci 1. a s podarjeno knjigo Smejalnik in cvililna zavora (Foto: Vlasta Smrdel)

Slika 2: Muce copatarice učencev 1. a (Foto: Vlasta Smrdel)

Slika 3: Učenci 1. b na obisku v šolski knjižnici (Foto: Patricija Hren)

Slika 4: Učenci 1. b spoznavajo, da ima vsaka knjiga v knjižnici svoje mesto

Lidija Mazgan, knjižničarka
Hoče, 21. 9. 2020

Skupno 566 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost