V petek, 4. 12. 2020, so učenci centralne in podružniške šole imeli DAN ZDRAVE ŠOLE z naslovom Čas za zdravje je čas zame. Pod ta naslov sodijo vse teme zdravega življenjskega sloga, tako telesnega kakor tudi duševnega. To pa je v času pouka na daljavo še tako pomembno.

Učenci so se ta dan preizkusili kot športniki in z raznimi razgibalnimi vajami prebudili svoje telo, kot kuharji in si pripravili slastno zdravo malico in kot umetniki, kjer so z meditacijo in dihalnimi vajami umirili telo in duha, nato pa se sprostili ob različnih sprostitvenih dejavnostih (barvanje in risanje mandal, oblikovanje s plastelinom, petjem, igranjem na instrument,…).

Bil je zabaven in sproščujoč dan, saj zdrav um v zdravem telesu je kratek, a celovit opis človeka, ki je na tem svetu srečen.

 

Patricija Hren

Tukaj je nekaj utrinkov…

Skupno 267 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost