V petek, 4. 12. 2020, so učenci centralne in podružniške šole imeli DAN ZDRAVE ŠOLE z naslovom Čas za zdravje je čas zame. Pod ta naslov sodijo vse teme zdravega življenjskega sloga, tako telesnega kakor tudi duševnega. To pa je v času pouka na daljavo še tako pomembno.

Učenci so se ta dan preizkusili kot športniki in z raznimi razgibalnimi vajami prebudili svoje telo, kot kuharji in si pripravili slastno zdravo malico in kot umetniki, kjer so z meditacijo in dihalnimi vajami umirili telo in duha, nato pa se sprostili ob različnih sprostitvenih dejavnostih (barvanje in risanje mandal, oblikovanje s plastelinom, petjem, igranjem na instrument,…).

Bil je zabaven in sproščujoč dan, saj zdrav um v zdravem telesu je kratek, a celovit opis človeka, ki je na tem svetu srečen.

 

Patricija Hren

Tukaj je nekaj utrinkov…

Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on Twitter
Skupno 239 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost