Lansko šolsko leto smo učenci naše šole v okviru UNESCO projekta Dediščina v rokah mladih posvojili zelo pomemben spomenik našega kraja – Hoško kripto.

V četrtek, 20. 4. 2024, smo v kripti izvedli posebno prireditev Zgodbe preteklosti v mozaiku prihodnosti, na kateri so učenci povabljene goste skozi kulturni program seznanili s preteklostjo kripte in nas skozi pomembne dogodke popeljali v sedanjost ter zaključili z razmišljanjem o prihodnosti in naslednjo mislijo: skozi preteklost živimo sedanjost in si pot tlakujemo v prihodnost; ohranimo spomine, živimo tukaj in zdaj, upajmo si uresničiti sanje!

Prireditev so popestrile glasbene točke in deklamacije, posebno mističnost prostora pa je naredila barvna osvetlitev kripte. Na koncu so se gosti in nastopajoči posladkali z domačo potico in jabolčnim sokom.

Kulturna dediščina je dragoceno bogastvo prejšnjih generacij in na ta način se bomo trudili to bogastvo ohraniti in ga predati našim naslednikom.

Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost