V soboto dne 20.5.2023 je v Vavti vasi pri Novem mestu potekalo regijsko  šolsko tekmovanje osnovnih in  srednjih šol v lokostrelstvu. Tekmovalo je okoli 88 učencev, dijakov oziroma lokostrelcev iz vzhodnega dela Slovenije. Iz OŠ Dušana Flisa Hoče se je tekmovanja udeležila tudi naša učenka Tinkara Hojnik iz 8.b razreda. Tekmovala je v kategoriji ukrivljenega loka. Na tekmi je dosegla 301 točk in zasedla 6. mesto v kategoriji od 7. do 9. razreda. Prav tako je dosegla normo za udeležbo na državnem šolskem tekmovanju in svoj osebni rekord.

 Tako se je naša učenka v nedeljo dne 28.5.2023 udeležila v Logatcu državnega šolskega tekmovanja. Na državnem šolskem tekmovanju je sodelovalo 203 tekmovalcev – učencev, dijakov oziroma lokostrelcev. Kljub vetrovnemu vremenu je Tinkara dosegla 310 točk, presegla svoj osebni rekord in zasedla 5. mesto v kategoriji ukrivljenega loka od 7. do 9. razreda!

 

Napisala: Tinkara Hojnik.

Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost