Urška Golenač, David Kosmačin in Vid Bratuša so zastopali šolo na ustnem delu predtekmovanja Malih sivih celic, ki je potekalo v četrtek, 21. 9. 2023, na OŠ Pohorskega bataljona v Oplotnici. Tekmovali so proti ekipi OŠ Ljudski vrt Ptuj, ki je imela 7 točk prednosti iz pisnega predtekmovanja. Vprašanja so bila na teme: slovenski pisatelji in pesniki, plovila, oreščki in slovenske gorske živali. Ekipa se žal ni uvrstila na televizijsko oddajo na TV Slovenija, pridobila pa je dragocene izkušnje in v živo spoznala duhovitega voditelja Juša Milčinskega.

Tekmovalcem čestitamo, da so se izmed 160 prijavljenih šol iz vse Slovenije uvrstili na ustni del, na katerem je sodelovalo 64 šol in jim želimo več sreče prihodnjič.

Učenci od 6. do 8. razreda, ki vas zanima več o kvizu, ste vabljeni k interesni dejavnosti Male sive celice. Dobimo se v petek, 29. 9. 2023, ob 7.45 v učilnici 1.a.

mentorica Anja Urekar Osvald, prof. nem.