V šolskem letu 2023/24 naša šola ponovno sodeluje v Unesco projektu Kralj Matjaž pod goro Peco, v organizaciji OŠ Črna na Koroškem. V okviru projekta so učenci 4. c razreda spoznavali uporabo odpadnega materiala na zanimiv in ustvarjalen način.

Pod vtisom legende o kralju Matjažu, ki že vrsto let spi pod goro Peco, so svoji domišljiji dali prosto pot ter po skupinah izdelali gradove iz odpadnega materiala. Uporabili so kartonske škatle, časopisni in barvni papir ter tulce. Na kartonsko podlogo so prilepili škatle različnih velikosti, iz katerih so nastala grajska poslopja, mogočno obzidje in visoki stolpi, ki so jih pobarvali z akrilnimi barvami.

Učenci so urili svojo domišljijo, razvijali socialne veščine, ročne spretnosti in nenazadnje, med ustvarjanjem predvsem uživali.

Sodelujoči učenci: Jure Koželj, Lovro Ozvatič, Maj Glaser, Nino Gabrovec, Jan Ogorevc, Tine Klep in Tine Žunko.

Saša Muršec, mentorica

Avtorja: Tine Žunko, Maj Glaser

Avtorja: Tine Klep, Jure Koželj

Avtorji: Nino Gabrovec, Lovro Ozvatič, Jan Ogorevc

Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost