Obvestilo za starše o izbiri obveznih in neobveznih izbirnih predmetov, nadstandardnega programa ter jutranjega varstva in podaljšanega bivanja v šolskem letu 2024/25

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bodo od 22. 4. 2024 do 26. 4. 2024 v eAsistentu “odprte prijave” za:
– obvezne izbirne predmete (za učence letošnjega 6., 7., 8. razreda),
– neobvezne izbirne predmete (za učence letošnjega 3., 4., 5., 6., 7., 8. razreda),
– jutranje varstvo (za učence letošnjega 1., 2., 3., 4. razreda),
– podaljšano bivanje (za učence letošnjega 1., 2., 3., 4. razreda)
v šolskem letu 2024/25.

Postopek prijav za izbirne predmete, jutranje varstvo in podaljšano bivanje je prikazan na spodnjih povezavah:

OBVEZNI IZBIRNI PREDMETI: POVEZAVA
NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI: POVEZAVA
JUTRANJE VARSTVO IN PODALJŠANO BIVANJEPOVEZAVA

Prijavnice za ure nadstandardnega programa (NEMŠČINA za učence letošnjega 2. razreda in RAČUNALNIŠTVO za učence letošnjega 3., 4. in 5. razreda) bomo razdelili učencem in jih boste izpolnili v »fizični« obliki.

Svetujemo vam, da se glede izbire predmetov posvetujete z otrokom in se skupaj  preudarno odločite za izbrano število ur. Izbrane predmete bo otrok moral obiskovati celo šolsko leto.

Lepo vas pozdravljam.
Alojz Velički, ravnatelj

DRŽAVNO PRVENSTVO ŠOLSKIH CHEERLEADING IN PERFORMANCE CHEER SKUPIN SLOVENIJE 2024

V soboto, 13. 4. 2024, je v Ljubljani v dvorani Kodeljevo pod okriljem Cheer zveze Slovenije (CZS) potekalo državno prvenstvo šolskih cheerleading in performance cheer skupin Slovenije.

Odlična energija v dvorani in glasno navijanje sta bila dokaz, da je cheerleading pri nas vedno bolj atraktiven in izredno zabaven.

Šolska cheerleading skupina Mini Borci OŠ Hoče se je udeležila državnega tekmovanja in osvojila 2. mesto.

OŠ Dušana Flisa Hoče so zastopale naslednje učenke:

Leila Bajec 2.A
Eli Pleger 2.C
Kristina Savič 3.B
Iza Koser 3.B
Ema Frešer 3.B
Maša Timotić 3.C
Evelina Pavličič 3.C
Anila Rojs 3.C
Gaja Antalašič 4.A
Ela Semelbauer Šoba 3.B
Lana Lončarič 5.A
Neja Vukajlovič 5.A
Špela Lačen 5.B
Ana Visočnik Kalazić 5.B

Dekletom za osvojeno srebrno medaljo iskreno čestitamo!

Staršem in navijačem se zahvaljujemo za spodbudno navijanje.

Pozabljene stvari

Spoštovani učenci in starši,

tudi letos se je nabralo veliko pozabljenih oblačil, obutve in drugih reči, ki so jih učenci pozabili v šoli in bližnji okolici.

Od  22. 4. do 26. 4. 2024 bomo vse najdeno razstavili  na hodniku razredne stopnje. Takrat boste imeli možnost, da pogrešane stvari pregledate in odnesete domov.

Vse, kar bo ostalo, bodo učenci zadnji dan lahko odnesli, če jim je kaj všeč, saj s tem podpiramo trajnostni razvoj in širimo ozaveščenost tekstilne problematike. Preostanek oblačil in ostalih predmetov bomo, tako kot že vrsto let, odnesli v zbirni center Rdečega križa.

Eko koordinatorji

Zakaj toliko težav pri prehodu iz osnovne v srednjo šolo?

Vljudno vabljeni na starševski večer  z  naslovom “Zakaj toliko težav pri prehodu iz osnovne v srednjo šolo?

Z Aljažem Tulimirovićem, univ. dipl. ped, univ. dipl. soc. kult. se bomo pogovarjali  o pomenu učnih navad, redu, načrtovanju in ostalih veščinah, ki jih je vredno vaditi in katerih učinkovita uporaba pomaga na poti skozi srednješolsko izobraževanje.

Pogovor bo v sredo, 24. aprila 2024  ob 17. uri v Svetovalnem centru za otroke, mladostnike in starše, Lavričeva 5, 2000 Maribor;

Aljaž Tulimirović

Svetovalni center Maribor