V torek 16.4.2024 smo se odpravili v hišo eksperimentov v Mariboru. Z nami so šli naši gostje, ki so prišli iz Češke. Zbrali smo se pred veliko športno dvorano ob 8.20. Nato smo se z avtobusom odpravili v Maribor. Tam so se odvajale različne delavnice. Najprej smo se razdelili v tri skupine po oddelkih. V skupini z 7.a so bili tudi Čehi. Najprej smo se odpravili na delavnico kjer smo igrali kahoot na temo merskih enot. Kahoot je zelo dolgo trajal, ampak smo zelo uživali. Po končanem kahootu smo se odpravili v sobo kjer so nam predstavili kako vpliva alkohol na ljudi. Tam smo lahko poskusili piana očala. Z temi očali smo se preizkusili na poligonu. Na poligonu je nekaterim šlo zelo dobro, nekaterim pa malo manj. Po tej delavnici je bila malica. Za malico smo imeli sendvič in vodo. Nato se je še odvila zadnja delavnica in tam so nam predstavili veliko poizkusov. V tej delavnici smo imeli prosti čas kjer smo lahko sami poskusili različne poizkuse in optične prevare. Po končani delavnici smo se odpravili na avtobus, ki je peljal proti Hočam. Ko smo prispeli v šolo smo se odpravili na kosilo. To je bil zelo zanimiv dan.

Zala Fekonja, Tjaša Kranjec 7.A

Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost