V začetku šolskega leta 2022/23 nam je učiteljica predstavila šolsko vrstniško mediacijo. Izmed desetih izbranih smo bili tudi mi.

Interesno dejavnost smo imeli enkrat na teden in vsako uro sta nam mentorici Saša Muršec in Mateja Štiglic predstavili »novo snov«, ki smo se jo seveda morali naučiti.  Igre  vlog so bile pomemben del našega izobraževanja in seveda nam je bil ta del najbolj všeč.  Večina prijavljenih je odnehala, saj smo morali usvojiti precej »teorije«, mi pa smo stisnili zobe in vztrajali do konca.

Spoznali smo veliko pomembnih veščin, ki jih bomo lahko uporabljali ne le pri izvajanju mediacije v šoli, temveč tudi v vsakdanjem življenju. Naučili smo se, kako pozorno poslušamo, kako zelo pomembna je v procesu mediacije telesna govorica, kako prepoznamo kompleksnejša čustva, kako izluščimo bistvo pogovora, kako pomembno je sodelovanje itd.

Ponosni smo, da smo si pridobili naziv »vrstniški mediator« in komaj čakamo, da bomo novo znanje uporabili tudi v praksi.

Tine Kolenko, 7. a

Jakob Pupaher 7. c

Kolja Štaleker Pleš 7.

Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost