OBVEZNI IZBIRNI PREDMETI, NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI IN FAKULTATIVNI POUK V ŠOLSKEM LETU 2020/21

Spoštovani starši,

čas je, da pričnemo z načrtovanjem obveznih izbirnih predmetov, neobveznih  izbirnih predmetov in fakultativnega pouka v naslednjem šolskem letu. Zaradi trenutne situacije bomo predstavitve OIP, NIP in fakultativnega pouka  opravili elektronsko.

V povezavah najdete informacije o:

obveznih izbirnih predmetih (za učence letošnjega 6., 7. in 8. razreda)

neobveznem izbirnem predmetu (nemščina) za učence letošnjega 3., 4. in 5. razreda)

neobveznem izbirnem predmetu (francoščina) za učence letošnjega 6., 7. in 8. razreda

fakultativnem pouku nemščine za učence letošnjega 2. razreda

fakultativnem pouku računalništva za učence letošnjega 3., 4. in 5. razreda.

Prosim vas, da z otrokom  predstavitve pregledate in se z njim pogovorite o njegovih željah.

Če boste imeli kakršnokoli vprašanje o vsebini ponujenih predmetov, kontaktirajte po e-pošti učitelje izvajalce. Če pa imate vprašanje o organizaciji teh predmetov, napišite sporočilo  na e-naslov: darja.vantur@guest.arnes.si.

Po elektronski poti bomo v mesecu maju izvedli tudi prijave. Pred pričetkom postopka zbiranja prijav vam bomo pravočasno posredovali natančna navodila.

Lepo vas pozdravljamo.

Alojz Velički, ravnatelj

Učenje tujih jezikov

V priloženi predstavitvi si lahko ogledate, zakaj je znanje tujih jezikov pomembno. Poudarek v predstavitvi je na učenju tujega jezika nemščina, ki se na naši šoli izvaja v različnih oblikah.
V porastu je povpraševanje po zaposlenih, ki govorijo več kot le en tuj jezik, pa bi lahko rekli, da je od osnovne šole do iskanja poklica še dolga pot. Vendar je učenje v zgodnjem obdobju vsekakor priporočljivo in v okviru šole tudi lažje izvedljivo. Vabljeni k ogledu predstavitve!
Pripravila učiteljica Maja Debeljak
Naslovna risba: Kiara Haas, 8.c
Svetovni dan knjige 2020

1. APRIL – SVETOVNI DAN KNJIGE

Danes praznujemo vsi ljubitelji knjig. Že leta 1996 je Unesco ta dan razglasil za svetovni dan knjige. Čeprav se praznovanje knjige povezuje z datumi smrti Miguela de Cervantesa in Williama Shakespeara, ima 23. april tudi svetlejšo plat, saj si na ta dan v Kataloniji ob prazniku svetega Jurija že več desetletij podarjajo cvet in knjigo.

Letos v izrednih razmerah poteka praznovanje na svojih domovih. Izkoristimo ga lahko za posebne trenutke umirjanja in sproščanja ob knjigi, ki jo imamo doma.

Pa dajmo! Želim vam obilo bralnih užitkov.

Knjižničarka

Prilagam:

• za odrasle poslanico predsednika Društva Bralna značka Slovenije: priloga

(vir: https://www.bralnaznacka.si/)

• za otroke pesem A. Štefan: Čebela: priloga

(vir: elektronsko sporočilo iz založbe MK)