Ob  Mednarodnem dnevu gozdov, ki ga obeležujemo 21. marca, smo na podružnični šoli posadili sadiko hruške, darilo Drevesnice Omorika. Hruška resda ni gozdno drevo, bo pa delala družbo našim že odraslim sadnim drevesom na šolskem travniku.

Učenci 1. in 4. razreda so pripravili kratko slovesnost, povedali nekaj misli o pomenu gozdov in s pesmijo zaželeli hruški dobro rast.

Letošnji Mednarodni dan gozdov je potekal  pod geslom:« Obnova in nega gozda: pot do zdravja in dobrega počutja.«

Naj ta zapis zaključim z mislimi Zavoda za gozdove: Gozdovi so naše veliko bogastvo. Zagotavljajo nam prostor, kjer lahko najdemo mir, tišino, uživamo v lepotah narave, pobegnemo pred stresom vsakdanjega življenja in tako poskrbimo za svoje zdravje. Gozdove, s katerimi gospodarimo danes, so osnovali in negovali naši starši in stari starši. Naša naloga je, da gozdove obnavljamo in negujemo tako, da bodo tudi naši potomci gospodarili z zdravimi, stabilnimi in donosnimi gozdovi. 

Miriam Tekavc Košec, eko koordinatorka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skupno 358 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost