Spoštovanje, odgovornost, povezovanje, sodelovanje so vrednote, ki jih na Osnovni šoli Dušana Flisa Hoče cenimo in spodbujamo. Želimo si, da bi naši otroci razumeli in sprejemali vse vrste drugačnosti ter krepili spoznanje, da je čisto vsak človek edinstven, dragocen in vreden spoštovanja. S tem namenom smo se učiteljice Patricija Hren, Teja Fuchs, Miriam Tekavc Košec, Olga Olas Kovač, Katarina Vabel in Katja Frece v šolskem letu 2022/2023 priključile projektu Korak k Sončku, ki ga podpira tudi Zavod za šolstvo RS.

Z izvajanjem projekta želimo podpreti oblikovanje vzgojno-izobraževalnega procesa brez ovir ter opozoriti na principe vključevanja kot so pozitiven odnos do drugačnosti, odgovornost in profesionalnost vseh v tem procesu, ob upoštevanju pravic staršev. Projekt smo uspešno zaključili s predstavitvijo ostalim učencem, staršem in delavcem šole na prireditvi ob zaključku šolskega leta.

Organizatorica zaključne prireditve: Teja Fuchs

Koordinatorica projekta: Katarina Vabel