V ponedeljek smo se vsi, ki obiskujemo nemščino odpravili na ekskurzijo v avstrijski živalski vrt Herberstein. Z nami je šla tudi naša učiteljica nemščin ter še trije učitelji. Bilo je deževno, vendar smo se kljub temu sprehajali z dežniki po živalskem vrtu in si ogledali grad ter grajske vrtove. Videla sem veliko različnih živali, ki so bivale v velikih in lepo urejenih prostorih. Najbolj sta mi bila všeč lev in gepard. Čeprav ni bilo vseh vrst na ogled, so bile tudi te prečudovite. Ko smo si vse ogledali smo lahko še kaj pomalicali, nato pa smo se z avtobusom odpravili domov. Imeli smo se zelo lepo.

Tinkara Vohar, 6.a

Po navadnem dnevu v šoli smo se ob 13.00 na deževen ponedeljek odpravili v živalski vrt Herberstein. Okoli 14.30 smo prispeli. Najprej smo pomalicali, potem pa smo šli pogledat grajske vrtove in grad. Bilo je zelo lepo. Za tem smo imeli prosto in smo si lahko sami ogledali živalski vrt. Bilo je prečudovito! Imeli so veliko redkih in tudi manj redkih živali. Najbolj so mi bili všeč levi, gepardi in pume.  Ena izmed živali, ki so mi bile zelo všeč, je tudi kapibara. Nisem uporabljala veliko nemščine, a nekaj nemških besed sem vseeno povedala. Ta ekskurzija je bila nepozabna dogodivščina, čeprav je deževalo. Po mojem mnenju je Herberstein eden izmed najlepših živalskih vrtov.

Mina Košar, 6.a

Video in fotografije živali: Vivi Oblak, 6.b

Mentorica in slikovni material: Maja Debeljak, učiteljica nemščine

Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost