TEDEN OTROKA

RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bilo letošnje sporočilo Tedna otroka, ki se je odvijal med 4. in 10. oktobrom 2021. Namen razigrane tematike je bil predvsem sprostiti otroke, spodbujati domišljijo, skozi igro spletati prijateljstva in krepiti medosebne odnose. Zadnji dve šolski leti so otroci zaradi epidemije Covid-19 in posledično tudi zaprtja šol bili pod velikim stresom, manjkala so jim druženja, osebna povezovanja, skupinska igra. In kot protiutež se letošnja tematika zateka k igrivosti, sproščenosti in druženju.

Zveza prijateljev mladine Slovenije je v ta namen cel teden prirejala razne aktivnosti in natečaje. Po svoje pa smo Teden otroka praznovali tudi na naši šoli. Pod vodstvom učiteljic in učiteljev so se otroci pri pouku in v času podaljšanega bivanja igrali razne igre. S socialnimi igrami so se povezovali in krepili medosebne odnose. Skozi gibalne igre so potešili potrebo po gibanju, krepili telo ter se ob tem še sprostili. Spoznali in igrali so se igre naših babic in dedkov ter igre, ki se jih igrajo otroci drugod po svetu. Za telovadbo možgančkov  pa so odigrali partije iger s kockami in kartami. Za razvijanje domišljije so imeli na voljo tudi čas za prosto igro.

Učiteljice in učitelji se vsakodnevno trudimo, da se otroci na naši šoli dobro počutijo, da se igrajo, ko imajo za to možnost in čas. Ugotavljamo, da imajo zelo radi prosto igro in gibalne igre. Po letošnjem Tednu otroka imajo otroci sedaj še večji nabor iger, ki se jih bodo lahko igrali še preostanek šolskega leta ter zagotovo tudi v letih, ki še prihajajo. Naj igrivost ostane del njihovega vsakdanjika.

Ingrid Zupančič