V tem šolskem letu je naša šola sodelovala v Unesco projektu Pošljimo sapico prijateljstva, katerega namen je spodbujanje pozitivnih medosebnih odnosov in medsebojne pomoči.

V 6.c razredu smo se najprej pogovarjali o pomembnosti medsebojne pomoči in sodelovanja, nato pa so učenci na različne načine beležili, kaj so dobrega naredili za starše, stare starše, sorojence, sošolca/sošolko… Še posebej so bili učenci aktivni v mesecu decembru, saj se v prazničnih dneh še bolj povežemo in pomagamo drug drugemu. Nastali so različni izdelki, bodisi v obliki dnevnika, bodisi v obliki stripa, ki so na ogled v učilnici za geografijo.

Za konec pa še misel Anite Ogulin, dolgoletne prostovoljke in predsednice Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste – Polje: »Vsako dobro delo je vselej dvosmerno. Pomaga tistemu, ki pomoč potrebuje in osreči vsakega, ki pomoč nudi.«

Mentorica: Natalija Rob

Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1
Dostopnost