V sredo, 19. 4. 2023, smo se v Kopru udeležili državnega prvenstva za učenke in učence osnovnih šol. Odlično so nastopili tekmovalci osnovne šole Dušana Flisa Hoče.

Lara Dogša in Jani Černe sta postala šolska državna prvaka za šolsko leto 2022/2023. Uspeh je dopolnila Živa Soršak z osvojenim drugim mestom in naslovom šolske državne podprvakinje.

Odlično sta nastopila tudi Miha Muhič in Eva Križnik, ki sta se uvrstila na peto mesto in ostala tik pod zmagovalnimi stopničkami. Tekmovala sta še Neža Gomaz in Neo Safin, ki pa tokrat nista uspela priti do uvrstitve.

Učenke OŠ Dušana Flisa so v skupnem seštevku osvojile drugo mesto in domov prinesle zaslužen ekipni pokal. V seštevku učenk in učencev, je šola iz Hoč osvojila skupno prvo mesto!

Športni pozdrav,

Mario Rudl